Başarıya giden yol

0533 247 80 59

Sıkça Sorulan Sorular

  • Özel ders alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Özel ders alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta öğretmen seçimidir. Seçilen öğretmen özel ders için gerekli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olmalıdır.

  • Özel dersin faydaları nelerdir ?

Özel derslerde öğrenci öğrenmeye odaklandığı için derse olan ilgisi en üst seviyede olur. Özel ders; öğrencinin sorumluklarının farkına varmasını, sistemli ve programlı ders çalışmasını sağlar.

  • Özel ders kaç kişi ile alınabilir ?

Özel dersin özelliği birebir olmasıdır. Bu yüzden derslerin tek öğrenci ile yapılması taraftarıyız.

İstenildiği taktirde seviyeleri birbirine yakın, ders verimini düşürmeyecek küçük gruplar halinde ( 2 veya 3 kişilik ) ders alınabilir.

  • Özel ders hangi zamanlarda alınabilir ?

Her öğrencinin programına ve dersi en iyi anladığı zamana uygun olarak derslerinizi ister hafta içi ister hafta sonu alabilirsiniz.

Öğrencilerimize imkanlar dahilinde istedikleri gün ve saatte ders yapmaktayız.

  • Haftada kaç saat ders almalıyım ?

Her öğrencinin eksikleri ve algılaması farklıdır. Bu yüzden bazı öğrenciler için haftada 2 saat yeterli iken bazıları için ise haftada 6 saat yeterli gelmeyebilir.

Yaptığımız dersler sayesinde öğrencilerimizin seviyesini ve eksiklerini belirliyoruz. Onları başarıya ulaştıracak en uygun ders programını oluşturuyoruz.

  • Öğrenci (eğitim) koçluğu nedir ?

Koçluk kavramı özünde bireyin kendi farkındalığını anlamasına destek olmaktır. Öğrenci ya da eğitim koçluğu da öğrencilere destek olacak çalışmalar yapar. Bu çalışmalar sayesinde;

           - öğrenme şeklini ve özelliklerini belirleme

           - etkili, sistemli ve verimli ders çalışmayı sağlama

           - özgüvenini arttırma

           - öğrenci ve aile arasında uyumu sağlama

konularında destek olunur.